chicken4nugget800 chicken4nugget800
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Mikayla caught a value pack of crackers for $6.72. The value pack had 24 individually wrapped crackers packages. Solve 24x = $6.72 to find the cost per package in dollars.

Respuesta :

kullbaseball kullbaseball
  • 12-02-2021

Answer:

0.28$

Step-by-step explanation:

divide

Answer Link

Otras preguntas

Please help me with number 4, thank you
suppose that you are one of New Mexico representatives to the US House of Representatives explain the steps that you would take to pass a law to benefit your s
Which is the best definition of literal language? a. words used in ways that are unexpected or unusual b. words used in ways that make their precise, common m
Is the smell of vinegar a physical or chemical property
The number by which the dividend is being divided? Means?
How does the ionic radius of a nonmetal compare with its atomic radius?
What occurs in a chemical reaction? A.Reactamts are formed without chemical bonds being broken. B.Reactants are formed from products by the breaking and forming
Read the sentence from The Grapes of Wrath. Uncle John, a lonely man and a loner since the death of his wife, sat uneasily. Which statement could be concluded
Which arrangement shows , , , and in order from least to greatest? A. B. C. D. here is the link to my screenshot file:///Users/HuntingtonsComputer/Desktop/Scre
2. What are four similarities between a Quinceañera and a typical American wedding ceremony or reception? (4 points)