ihoopdaily00
ihoopdaily00 ihoopdaily00
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

Wilbur spent 22.95 on nine candy bars. How much did each candy bar cost

Respuesta :

AndreaPra
AndreaPra AndreaPra
  • 03-11-2016
each candy bar costs 2.55
Answer Link
Greenrune113 Greenrune113
  • 03-11-2016
$22.95 (total money spent) ÷ 9 (candy bars) = $2.55 per candy bar
Answer Link

Otras preguntas

David is preparing a report to show the percentage increase in population in the United States in The Last 5 Years which feature of a word processing program sh
Which consumes more energy, a 1.3 kw hair dryer used for 10 min or a 10 w night light left on for 24 hr?
Who was the top leader in the land with the feudal system?
Why was bowling one of the first racially integrated sports?
At the steel plant, all minorities hired are assigned to work the battery pits, one of the dirtiest jobs in the mill. even so, the battery pit workers wear this
Find S25 for (-7) + (-2) + 3 + 8 +... A. 1,320 B. 1,325 C. 825 D. 820
The hormone _____ appears to be designed, from an evolutionary standpoint, to protect the body against weight loss. question 9 options:
what's the definitions of these words pls give it as soon as possible
Lucas plugs a lamp into the wall. The light bulb in the lamp turns on. What kind of energy transformation is this
Why is abortion wrong when there are so many unwanted babies and the world is so overpopulated?