Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

rebecca bought 1.5 pounds of grapes and paid $3.72. what was the cost per pound of grapes?

Respuesta :

vhfhvhvhvhv vhfhvhvhvhv
  • 03-11-2016
Multiply 15X372 = 5580
Answer Link

Otras preguntas

Ms.Thomas ordered 5 pencil packs, n notebooks, and 5 sets of markers. Write and algebraic expression that represents the cost of ms.Thomas’s order. Pencil
PLEASE HELP. I know how to do these but I'm stuck on this one.
i don't understand this. please help me, much appreciated !! btw you don't have to do the questions but help me do the table, thank you !!
Perform the indicated operation . Round the result to the nearest tenth and then to the nearest hundredth . Separate your answers by a comma . -49.256 + 17.197
What is the name of the creature that can survive 100 years with-out water?
what is the value of x?
One way to show that a statement is not a good definition is to find a
Answer please, will award Brainiest!
What is the part of the cell where many chemical reactions occur?
when do single gene mutations occur ?