officallymajesty officallymajesty
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If it cost $9 for 6 rides how much would it cost for 1, 10

Respuesta :

elikg117 elikg117
  • 04-02-2021

Answer:

1 = $4     10= $13

Step-by-step explanation:

Answer Link
alejandra1534 alejandra1534
  • 04-02-2021
Each ride cost $1.50 meaning 10 rides is 15
Answer Link

Otras preguntas

Which volcano is built from piles of ejected rock fragments? Select one: a. shield b. cinde cone c. strato
Andy buys a 75 cent juice box using only quarters and nickels. show the amount he spent in two ways.
Plants are extremely important to all life on earth. Name things that humans are responsible for that are endangering plants?
The hardest known natural material is _____.
What is , 12-1x0+4÷2???
The FITT principles can be applied to any workout program. Please select the best answer from the choices provided. T F
which organism belongs to more than one tropic level
A common way that sexual harassers explain their behavior is
American colonists were forced to let British soldiers stay in their homes. This led to a. the passage of the Declaratory Act. b. the Boston Massacre. c. the N
Bonding is described as the adaptation an infant develops only in his home environment. t/f