lilya1 lilya1
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

abdul bought 6 punds of rice for $3 how many pounds of rice did he get per dollar

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2016
2 pounds for dollar. correct???

Answer Link
ewhomework124
ewhomework124 ewhomework124
  • 02-11-2016
0.5 per pound so 2 pounds per dollar

p1-0.5 p2-0.5 p3-0.5 p4-0.5  p5-0.5 p6-0.5


Answer Link

Otras preguntas

Based on your research what are the characteristics of the Fungi Kingdom?
Which expression is equivalent to
A major goal of the size acceptance movement is to combat appearance stereotyping. a. True b. False
Based on your research what are the characteristics of the Fungi Kingdom?
If you have a device that has an energy efficiency of 0.4 and you put in 100 units of energy, how many units of useful energy will you get out of it?
What is one literary device an author can use to create suspence and tension?
What caused austria-hungary to declare war on serbia, which eventually sparked world war i?
Ervin sells vintage cars. Every three months, he manages to sell 13 cars. Assuming he sells cars at a constant rate, what is the slope of the line that represen
Select the equation of the line that passes through the point (−2, 3) and is perpendicular to the line on the graph. y = 0 y = −2 y = 3 y = 3x
Rachel runs 6 miles in 44 minutes at the same rate how many minutes would she take to run 9 miles