angelarobinson angelarobinson
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

A bakery sells 12 cookies for $24.00 If each cookie costs the same amount, how much does 1 cookie cost?

Respuesta :

starleydew
starleydew starleydew
  • 04-02-2021

Answer:   each cookie costs 2$

12x 2 = 24

Step-by-step explanation:

Answer Link
noahgarner2008
noahgarner2008 noahgarner2008
  • 04-02-2021

Answer:

$2.00

Step-by-step explanation:

24/12=2

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following was considered a geographic barrier to early Georgian settlers because of heavy forests, dense undergrowth, and steep ridges? Appalachia
Please help Evaluate the expression. (7 – 4)[(5 + 3. + 2] a. 26 b. 30 c. 47 d. 48
break apart strategy for 518+372=
write the number 0.632 in the other forms
what is the value of the 4s in 344?
how many inches tall is a 7 foot basketball player
list 3 ways scientist can reduce bias
a loose union of independent states is a
Write 1.48 repeating as a mixed number
21,000 round to the nearest ten thousand