skylarksky1234
skylarksky1234 skylarksky1234
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

I need some help and can you please show your work? Thank you have a good day

I need some help and can you please show your work Thank you have a good day class=

Respuesta :

yusraahussain05 yusraahussain05
  • 04-02-2021
$1.75

If 4 lemons altogether cost $7, you want to divide the price by 4 to find the price for one single lemon.

7/4 = $1.75

Now if you buy 4 lemons that cost $1.75, your total will add up to $7
Answer Link

Otras preguntas

Can I get some feedback on my essay? I'm not finished. You might have to download it
Type the seven spelling words that have prefixes that mean not
13. Trains used to be called iron mules by Native Americans. a. True b. False It’s false they hated the railroad and they called it “the iron Horses”
Ben joined a book club he pays $12 for each book and five dollars for shipping and handling charges for each order name of the quantities that change in this pr
Which of these colors has the longest wavelength? A. orange B. blue C. yellow d. green
What is an example of Social Policy? Question 3 options: Medicare and Social Security Treaties with foreign nations NATO and NAFTA The Federal Reserve Bank
Identify the point of disagreement between the two viewpoints. Then write a sentence that synthesizes this information to form a conclusion about the topic. Vie
What are the benefits of exercising within your target heart rate?
role of youth in reforming society​
A novel, RNA-containing splicing factor is purified on the basis of its physical interaction with a previously known subunit of the spliceosome. You sequence th