Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

a group of students sold 84 candles in 4 hours. At what unit rate were the candles being sold

Respuesta :

TooNashty
TooNashty TooNashty
  • 02-11-2016
The candies are being sold at a rate of 21 candies per hour
Answer Link
763609720
763609720 763609720
  • 02-11-2016
21 candles per hour
84/4=21
Answer Link

Otras preguntas

A piece of lumber is 8 feet long. If 1.6 feet and 1.2 feet are cut off, how much is left?
I’m cheating and I like it
37. Janet was hired as a lifeguard, with a starting wage of $6.25. If she receives an $0.80 raise annually, how long will it take for her salary to double?
Red eyes in fruit flies are dominant over white eyes using punnet squares find the possible eye colors of the F1 generation of each of the following crosses Rr
Question 40 (1 point) Based on the chart above, which statement best describes conditions in Texas after the end of Reconstrucion? a Even after Reconstruction,
Write an explicit rule for the geometric sequence f(1)=9,f(n)=2/3 x f (n-1) for n to be greater than or equal to 2
Is d+6d equivalent to 6d
A teacher offers her students 5 fake dollars to spend in the class store, when they get a perfect score on their math tests. If one of her students gets a perfe
8/9 whats this fraction in simplest form
What is the value of f (x) when x = 6?