Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I need it..

Please help I need it class=

Respuesta :

rosygupt26
rosygupt26 rosygupt26
  • 03-02-2021

Answer:

A.

Step-by-step explanation:

To find out how much 1 lunch costs, divide 33.75/15. You get 2.25. The first graph has the only answer that says one lunch is around 2.25.

Hope it helps!

Answer Link

Otras preguntas

A rectangle measures 6 cm by 4 cm. Another rectangle with adjacent sides 8 cm and x cm is geometrically similar to it. Find the two possible value of x.
simplify theta(sin theta) ²/2tan theta​
Simplify 16k/7k a) k+23 b) 9k c) 23k d) 23k^2
Tadpole Learning Systems Inc. was organized on February 28. Projected selling and administrative expenses for each of the first three months of operations are a
CAN SOMEONE PLEASE HELP IT'S URGENT!
May 28, 1830 Chapter CXLVIII An Act to provide for an exchange of lands with the Indians residing in any of the states or territories, and for their removal wes
15 < −5x can someone please solve for x?
Create a class named CarRental that contains fields that hold a renter's name, zip code, size of the car rented, daily rental fee, length of rental in days, and
Which of the following was NOT a way in which American settlers had a big impact on Native Americans' lives? Select one: a. Introduced disease b. Forcibly remov
PLEASE ANSWER ASAP!!!!Question refers to Table in the pictureUse a proportional reasoning statement like the one in the picture to determine how many feet are i