webkai5141
webkai5141 webkai5141
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

i need help asap please help me.

i need help asap please help me class=

Respuesta :

rlister rlister
  • 03-02-2021
Okay so, $16.80 - $6.30= $10.50


So the answer is $10.50
Answer Link
aimeecoupons2280
aimeecoupons2280 aimeecoupons2280
  • 03-02-2021
So, the total cost is 16.80. The bead cost 6.30, so you need to subtract. 16.80 - 6.30 is 10.50. To figure out how much EACH pendant cost, you divide your answer (10.50) by 3 because there are 3 pendants. 10.50 divided by 3 is 3.50. Each pendant cost $3.50.
Answer Link

Otras preguntas

Is 4/9 greater than 1/3
One number is 5 times another. The sum of their reciprocals is 2/5. Determine the smaller number.
One number is 5 times another. The sum of their reciprocals is 2/5. Determine the smaller number.
A particular frozen yogurt has 75 cal in 2 ounces how many calories are in 8 ounces of the yogurt
Could you please solve me this exercice: :3 [tex]x^2-5x+\sqrt{x^2-5x+7}=5[/tex] Thank you a lot! :3 :3 :3
Two wires are used to suspend a sign that weighs 500 N. The two wires make an angle of 100° between each other. If each wire is exerting an equal amount of forc
A horizontal line passes through the point (5, –1). Which point is also on this line? (0, 0) (–1, 5) (5, –4) (–2, –1)
How do you say I have short hair in French
What Is 89.519 Rounded To The Nearest Whole Number
jamal earned $5.00 walking his neighbor's dog for one week. he was given a 1/5 of the $5.00 at the beginning of the week and 1/5 in the middle of the week. how