quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 37+ )
Otras preguntas
Question 19 help will mark brainlest
Alicia owns a flower shop. Alicia has an employee, Sarah, who she hires to work at the cash register and handle customer payments and orders. One day, unbeknown
Which of the following is an example of balanced forces? A. A light bulb filament glows when a current moves through a wire. B. A person in a hot air balloon ig
How old was Shakespeare when he married? The name of his wife--and what “CONDITION” WAS she in?
Shelly is having a party for her family. She wants to provide at least 12 cup of tortilla soup for each of her guests. She has 5 gallons of soup. How many peopl
cuando dejamos un trozo de chocolate al sol ,se derrite
What is the main type of healthcare system currently used in the U.S
what describes the relationship being proteins dna and cells
What were the basic school subjects taught during the ancient Roman times
0101 0011011011110110 1001 01110100 0110 0011 0110 0001 011011100110 001001100101 01110000 01110010011011110110 00110110 0101 01110011 01110011 01100101 0110 11