irantheother123 irantheother123
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate.

grapes (pounds) price (dollars

2 6

1

1

Respuesta :

reichs
reichs reichs
  • 02-02-2021

Answer:

1 3

Step-by-step explanation:

divide 2 by 1 and u get 1

divide 6 by 2 and u get 1

Answer Link

Otras preguntas

PLZ HELP QUICK!!! 50 POINTS!!! Which the correct definition of abuse? A. Someone who uses threats, taunts, or violence to intimidate people who appear helpl
(Apex) perception falls to the ground and eventually ends up in the ocean. which of the following is the most direct way for the water to get from the soil to t
I need help with these. Can someone help me?
The Bucio family wants to buy a new car which has a list price of $18,000. The salesperson is offering a discount of $3,000. What is the rate of the discount? (
Antonia is standing 2.8 miles away from Mt. Drash. She has to tilt her head upwards 68° in order to look straight at the peak of the mountain. She wants to fi
when did imperialism end​
Solve 12x + 6 > 9x + 12.
For a polygon with n sides, 180(n - 2) will give the sum of the ____ angles.
Plz help How does Alice respond to the rabbit jumping down the hole??
Which statement describes a major difference between the international responses to genocide in Bosnia and in Rwanda? O A. Ethnic cleansing in Bosnia eventually