madvan14
madvan14 madvan14
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 3 oranges for $2.61. What is the cost of oranges, in
Ullars
per orange?

Respuesta :

linda1960
linda1960 linda1960
  • 01-02-2021

Answer:

.45

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Evolution is: A) A change in the composition of a population from one generation to the next.B) A phenomenon that must be inferred from evidence, because it can
The decline in medieval trade was caused by
How do you say I was born in the Philippines in Spanish
How do you say I was born in the Philippines in Spanish
water in a pan over a radiator evaporates much faster than a water pan in a table ???? i need help ppl
What is the meaning of Pangaea
water in a pan over a radiator evaporates much faster than a water pan in a table ???? i need help ppl
Orchids are a type of flowering plant. How would biologists explain how a living orchid species lacking leaves evolved from an ancestral orchid species that had
What is the property, transformation, or simplification used in each step of this problem?    x-7=34
If the angles of a triangle are in ratio 2:3:7 find the measure of all the angles of the triangle