litjitadri litjitadri
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

Kori spent $46.20 on gallons of gas. what was the price per gallon?

Respuesta :

MarcoNousari
MarcoNousari MarcoNousari
  • 01-11-2016
The cost per gallon would be 3.85$ which at this time is fairly expensive
Answer Link

Otras preguntas

Wholesome Pet Food has successfully specialized for 20 years in high-quality pet food made from all-natural ingredients and organically raised lamb. This brand
Cindy flies regularly between Atlanta and Los Angeles. She almost always uses Delta Airlines and has lots of Delta Sky Miles credit (Delta's frequent-flyer prog
Dynamic Production Services started the year with total assets of​ $120,000 and total liabilities of​ $55,000. The revenues and the expenses for the year amount
One integer is 7 times another. If the product of the two integers is 175,then find the integers.
A nurse is teaching a group of nursing students how the CNS adapts to psychotherapeutic medications. Which statement by a nursing student indicates a need for f
Can you imagine a fight without rules called the Bloody Battle of Odin and Thor? Which BEST describes the author's use of mythology in this sentence from secti
Colors such as brown or gray are created by mixing: a) primary and tertiary colors in equal proportions b) tertiary and secondary colors in equal proportions c)
What are the coordinates for the vertices of the figure? *show your work*
7. How many grams of CIF3 form from 130.0 grams of Cl2 when F2 is in excess?
What are the domain and range of f(x)=(1/5)x?