emmcintyre02
emmcintyre02 emmcintyre02
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

WILL MARK BRAINLIEST Person A buys 10 granola bars and 6 cups of yogurt for $18. Person B buys 5 granola bars and 4 cups of yogurt for $9.50. Find the cost
of each item.

WILL MARK BRAINLIEST Person A buys 10 granola bars and 6 cups of yogurt for 18 Person B buys 5 granola bars and 4 cups of yogurt for 950 Find the cost of each i class=

Respuesta :

easyjelly123 easyjelly123
  • 01-02-2021

Answer:

Yogurt : 0.5

Granola Bars: 1.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

accurately 3 different ways that antiretroviral drugs can prevent virus formation
How is symbolism used in the poem ‘The Caged Bird’? What is the significance of the caged bird and the cage?
The materials, personnel, effort, and money that enter a system are called _____ . environment feedback output input
0.17 = 0.1090 = ,0.050 =
You bought a used truck for $15,000. The value of the truck will decrease each year because of depreciation. The truck depreciates at the rate of 8% per year. W
500 kilograms to pounds please explain to me how you got the answer.
In the City of Lakewood, commercial structures cannot exceed 100 feet in height. A developer wants to build a structure that is 110 feet high. How might he obta
Civil cases are filled by the state or federal government True or false
write any two preventive measures of malnutrition​
which part of the blood transports insulin to its target organs?