msantanadylan
msantanadylan msantanadylan
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Gabby spent 44.10 for 14 gallons of gas. What was the unit cost, or price per gallon

Respuesta :

laylamarshall07
laylamarshall07 laylamarshall07
  • 04-01-2021
It would be 3.15 per gallon
Because
44.10/14=3.15

Hope this helps

Have a great day/night
Answer Link

Otras preguntas

suppose we toss 100 fair coins and record the percentage of heads. according to the central limit theorem, the percentages of heads resulting from such experime
Match these items. 1. Israel's repentance and acceptance of Messiah 2. Resurrection of Christ 3. redemption 4. coming of the Holy Spirit 5. millen
which problem will have the greater quotient 376.0 ÷ 93 or 376 ÷ 93.01 explain how you know
factorize mn (5x + 1) – pq (5x + 1)Please help and show correct working!!!!!Will give Brainliest!!!!!!
In what situation might natural selection maintain a recessive allele even if it is harmful
catelyn invested $7000 in an account that earns 5.6% interest, compounded annually. the formula for compound interest is A(t)=P(1+i)^t. how much did catelyn ha
Other than by total weight, how else can shipping charges be determined?
Why do you think congress established a court system that allowed appeals to be made to a higher court?
Can I have the Answer to this?
How did Spain fund the religious wars it fought?