jaydenculbreath68
jaydenculbreath68 jaydenculbreath68
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

4.b) A strawberry order costs $241.50. How many pounds did the grocer order?​

Respuesta :

O1ivia
O1ivia O1ivia
  • 04-01-2021
You need more info :/
Answer Link
dylanking408
dylanking408 dylanking408
  • 11-01-2021

Answer:

175

Step-by-step explanation:

because you have 1.38 per pound and 241.50 divded by that = 175

Answer Link

Otras preguntas

NEED ANSWER ASAP PLEASE!!!!
What is P(HHHT)? 1.) P(HHHT) = 1/16 2.) P(HHHT) = 3/16 3.) P(HHHT) = 4/16 4.) P(HHHT) = 2/16
HELP PLEASE! If right, I will give brainiliest answer.
What are examples of physical objects in a house that we take for granted.
Economic globalization forces local companies to compete with businesses. To compete, businesses strive to offer the best quality at the lowest price. As a resu
Which generalization can be made about the location of ancient Greek settlements? A. Settlements were located in the lowlands where the land was fertile and
In 1860, the southern states highlighted in red would have been LEAST likely to A) use forced labor in its agricultural production. B) vote for Abraham Lincol
125x^3+144 is a sum of cubes: True or false.
Factor the expression using GCF 15+35
Demand-side economic policies most effectively reduce A) cyclical unemployment. B) seasonal unemployment. Eliminate C) real wage unemployment. D) frictional