rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

I'm really bad at geometry teehee
Steel is an alloy of ___ One of the main reasons steel is used more widely than iron is because it’s___ than iron.
Jill wants to find the quotient. Use multiplication and the distributive property to help Jill from JD the quotient. 144/8 = Multiplication: Distributive proper
Isabella has 6,000 dollars . she gave her mother 1,800 dollars . she donated 1/4 of the remaining amount to a charity. what percent of her money did Isabella do
what is carbon-14 radioactive dating used for
Is the volume of a block measuring 3meters long 1.5 meters wide 2 meters high
The square of sophie's age is 16 less than joanna's age. it is also the case that joanna's age is 8 times that of sophie. how old is joanna?
With respect to piaget's theory of cognitive development, the more difficult cognitive adaptation is _____. a. assimilation during childhood and accommodation d
The great person/man approach stresses that leaders' traits are learned. a. True b. False
proteins, starch, and DNA are similar in that they are all