TheEarthClubProgram TheEarthClubProgram
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 3 scarves is 77.25. What is the unit price.

Respuesta :

863910
863910 863910
  • 04-01-2021

Answer: $25.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
melxkhx
melxkhx melxkhx
  • 04-01-2021
It’s $25.75
U will have to divide 77.25/3 to find your answer per scarf and it will give you $25.75
Answer Link

Otras preguntas

identify what the Building blocks of life are.what jobs do these building blocks have?
What land battle ended revolutionary war and what year?
Given the equation 8x-6+3x=60. Sasha claims the next step will result 5x=66. Dante claims it will be 11x=66 Who is ri
Which algebraic expression represents “Marcus ran four times as far this week”? 4 + n 4n n – 4
Two organisms within the same genus can be organized into several related
How do I answer this question
falling demand and raising debt were a problem fir which sector of the economy in the 1920s
Ralph opens a saving account with 100 dollars he adds 20 every month. How would you make this proportional?
Aristotle supported the idea of the atom. True or False
Use the conditional statement to answer the question. If today is Thursday, then tomorrow is Friday. What is the inverse of the statement? A. If tomorrow is not