JaquoiaDean3090 JaquoiaDean3090
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

If I have 1,518 oranges and sell them for . 25¢ each. How many money would I make?

Respuesta :

fichoh
fichoh fichoh
  • 04-01-2021

Answer:

379.5¢

Step-by-step explanation:

Given that :

Number of oranges = 1,518

Cost per orange = 0.25¢ each

Amount made = (number of oranges * cost per orange)

Amount made = 1518 * 0.25

Amount made = 379.5¢

Answer Link

Otras preguntas

MULTIPLE CHOICE DON'T ASK! THANK YOUFOR HELPING ;) Calculate the area of the regular pentagon below: A regular pentagon with si
Cindy jarred 30 liters of jam after 3 days. How much jam did Cindy jar if she spent 10 days making jam? Solve using unit rates.
I need help on this question plz
HELP ME !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Help please ASAP!!!! I NEED CORRECT ANSWERS ONLY FOR BRAINLIEST
Find the altitude of a cylinder with with a radius of 9 and a surface area of approximately 791.68 units2.
Geometry math question no Guessing and Please show work thank you
Help please!! Multiple choice geometry coordinates question Question 12
Pls help me with this qu
Ron has a square garden with sides of length 8 feet. He plans to enlarge it to a rectangular garden by increasing the length by 2 feet and the width by 1 foot.