estebanurquidez77 estebanurquidez77
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Wendy needs to purchase 36 vases witch cost $3 each

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

12

Step-by-step explanation:

36 divided by three

Answer Link
sierraberber200 sierraberber200
  • 03-12-2020
Not quite sure what you are asking but if you are asking for the total cost it is 108




You do 36 times 3
Answer Link

Otras preguntas

In a developing economy, A. agriculture is becoming more important to the economy B. the economy is becoming more industrialized C. the GDP is among the highest
6. Who did the FBI next focus on as a suspect? What evidence did they base this on? What problems are there with this evidence? 8. What happened to Ivins? Was t
Which Roman construction projects brought over 300 millions gallons of water into Rome daily?
What are some of the environmental problems facing Southeast Asia?
I need help pleaseeeeee
Analyze the map below and answer the question that follows. The main economic activity that occurs in the US regions circled on the map above is __________. A.
Item 14 Evaluate 2y+x2÷4 when x=6 and y=4. When x=6 and y=4, 2y+x2÷4=
You have an ant farm with 28 ants. The population of ants in your farm will double every 3 months. The table shows the population growth of the ants over nine m
This is for the book refugee I need help with this ASAP Please!!!
When current increases and resistance remains constant what must happen to voltage? Voltage must decrease. Voltage must increase. Voltage will remain the same.