DabzSoapyTiko
DabzSoapyTiko DabzSoapyTiko
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lupe spent $6.48 on a notebook and a pack of pencils, including tax. If the notebook cost $2.00 and the pencils cost $3.99, how much was the tax?

Respuesta :

Hotdrop
Hotdrop Hotdrop
  • 03-12-2020
48 cents ㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤ
Answer Link

Otras preguntas

Quiere que nosotros _____ ocho horas cada noche. durmamos dormir durmiendo
When japan began to build its empire what country did they go to war with?
Help!! Need this question done in 20mins. I don't have a graphing calculator to give me the window screen!
The correct sequnce for the layers within the wall of the alimentary canal from inside to soutisde is
An analogy makes a comparison between objects based on their similar qualities. Cassidy wanted to create an analogy for the motion of atoms in solids, liquids,
Refer to the qestion below EXPLAIN (f * g * h) (x)
Who was one of the most powerful men of the fifteenth century?
The earliest approach to the study of leadership was
A hot air balloon rising vertically is tracked by an observer located 3 miles from the lift-off point. At a certain moment, the angle between the observer's lin
What college should i go to to become a research and development manager?