agapiandluna
agapiandluna agapiandluna
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

a pound of rice crackers cost 2.88 nathan purchased 1/3 pound of crackers how much did he pay for the crackers

Respuesta :

harrinol harrinol
  • 03-12-2020

Answer:

0.96

Step-by-step explanation:

Answer Link
jtom43441
jtom43441 jtom43441
  • 03-12-2020

Answer:

If you're asking how much it would cost then

Nathan purchased 1/3 pounds of crackers for 0.96$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Sexual awareness is usually not a significant issue during adolescence.
What's time will it be if 6:50 + 25 minutes equal
The goals of the Safety Office of the Department of Transportation include______. a. keeping records for cars b. assistance in emergencies c. administering t
benjamin manejo a una distancia de 301.5 millas en 4.5 hrs. si manejo a una tasa constante , ¿ Cuantas millas por hora manejo ?
You can build a doghouse in 6 hours. If you work 8 hours per day, how long would it take you to build 10 doghouses?
If an equation is balanced, it demonstrates the law of conservation of mass. a. True b. False
What are the three things needed for photosynthesis
Identify the verb (predicate) and the participle in the sentence below. Cautiously, the boys crept toward the closed door. Verb: Participle:
Which sentence is written correctly? A. Wendy swims faster than any other girl on the team. B. Nobody was as sick as Eleanor was. C. The band's dr
After his execution for treason, Charles I was replaced by__________. a. James II b. John Locke c. Thomas Hobbes d. Oliver Cromwell