talee071 talee071
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Raisins cost $4 a pound and walnuts cost $8 a pound. Diego spent $15 on both ingredients.

Respuesta :

KazutoKirito KazutoKirito
  • 03-12-2020
What is the question sir
Answer Link

Otras preguntas

a golfer needs to hit a ball a distance of 500 feet, but there is a 60-foot tall tree that is 100 feet in front of the point where the shot needs to land. given
The width of a rectangle is 1/2 of its length. what are the sides of the rectangle if its perimeter in 63 in?
Which sentence uses a participial phrase as an adjective? A) The boys said they wanted to go hiking this weekend. B) Jumping on the trampoline is Olivia's favo
PleAse help and show how you got it if you don’t mind
''Please Help!!'' says Kuku and Yaya A middle-school band holds a car wash to raise money. The sixth-grade band members wash 16 cars. The seventh-grade band me
how many cubic centimeters of olive oil has the same mass as 1.7 L of gasoline
Calculate the number of moles of caco3 (calcium carbonate, or limestone) in a 20.0g sample of this substance
are all terminating and repeating decimals ration numbers?
The way in which your emotions affect your physical and overall health is part of? A. setting goals. B. heredity. C. the mind-body connection. D. your cultural
Jim has received scores of 72 72 and 77 77 on his first two 100 point tests. what score must he get on his third 100 point test to keep an average of 79 79 or g