twescott1706 twescott1706
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate

Respuesta :

jasbhxbdbd jasbhxbdbd
  • 02-12-2020
where’s the table lol
Answer Link
mommarich53105 mommarich53105
  • 02-12-2020

Answer:

2, 6

4, 12

8, 18

and so on

Step-by-step explanation:

multiply the number on the right by itself and do the same with the number on the left, this pattern could go on forever,

Answer Link

Otras preguntas

Frederick Taylor is known best for what concept that improves efficiency in manufacturing?
acts as a platform on which application software runs?
Which hormone directs essentially all events of the absorptive state?
The value of y is twice the value of x, decreased by one. Find y.
Vicky ran 5⁄14 of a mile and walked 1⁄7 of a mile. how much further did vicky run than walk?
A/An _______ is characteristic of children at age five.        A. choice of same-sex playmates   B. understanding of the ramifications of one's actions   C. de
(1 point) find ∬rf(x,y)da∬rf(x,y)da where f(x,y)=xf(x,y)=x and r=[1,6]×[4,5]r=[1,6]×[4,5].
The fitt principle is applied to physical activity and exercise. what does fitt represent
Who were the Allied powers and the Axis powers in Nazism and the Rise of Hitler?
Why does the alchemist choose the boy as his pupil over the englishmen?