gabhgaby gabhgaby
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Help?????????????????????

Help class=

Respuesta :

PineappleCassie16 PineappleCassie16
  • 02-12-2020

Answer:

2.25 cents for the cost of each animal on Monday, and 2.31 cents for the cost of each animal for Tuesday.

Step-by-step explanation:

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

punnett squares dihybrid crosses
Which label appears on the button when you write the code snippet >undo
4 PointsA jar of mass 2.1 kg sits on a table. What is the normal force acting on thejar?OA. 33.1 N.B. 2.1 NO C. 5.3 NO D. 20.6NSUBME​
At a middle school, 75% of the sixth-grade students attended the first dance. If there were 105 sixth graders at the dance, how many students are in sixth grade
Name 3 ways farming practices changed between 1860 and 1870
Describe the process of trying to get the ERA ratified in 3-5 bulletins.​
What are six other departments companies commonly have?
In a newspaper, it was reported that the number of yearly robberies in Springfield in 2012 was 200, and then went down by 26% in 2013. How many robberies were t
Describe the transformation
21. Define specific purpose