Amloggins Amloggins
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

If 12 oranges cost 5.04 how much does 1 orange cost

Respuesta :

thatgirl00
thatgirl00 thatgirl00
  • 02-12-2020
$0.42 I think that is the answer
Answer Link

Otras preguntas

Calculate the number of kilograms of mercury required to fill a pool that is 20.0 m x 50.0 m x 10.0 m. The density of mercury is 13.5 g/mL.
1. Which is an open-ended question that could be used to start a discussion? Do you take the bus? Why do you think the bus should run more often? What time does
If psychologists discovered that wealthy people are less satisfied with their marriages than poor people are, this would indicate that wealth and marital satisf
que es la cosmológia y como se usa​
Sam ran 63,756 feet in 70 minutes. What is Sam's rate in miles per hour? (There are 5,280 feet in one mile.)
The researcher’s failure to protect research subjects from deductive disclosure is the primary ethical violation in which of the following studies? A. Milgram’s
Susan walks for 10 hours each week. Find the number of hours she walks in 1, 2, and 4 week(s).
Which is an example of negative phototropism?​
The specific heat capacity of a pure substance can be found by dividing the heat needed to change the temperature of a sample of the substance by the mass of th
Write a program that reads in a positive integer N and prints out all combinations of 3 numbers that add up to N. by (C) language.