ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

What is the value of x? Enter your answer in the box. x =
find the slope of the line that passes through the points (-4,2) and (2,6)
Which characteristic of the Vietnam War was central to changing public opinion about the war?
I need help please?!!!!!):
How did the bill of rights legally change the political system
Solve 5x + 7 > 17. {x | x < 2} {x | x > 2} {x | x < -2} {x | x > -2}
According to the map, which of these cities has the highest average temperature in July?​
Why was the sack dress named so?
Please help I will mark brainliest!
The initial population of a town is 2808 grows with a doubling time of 10 years what will the population be in eight years