Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

can u pls help me with this question ​

can u pls help me with this question class=

Respuesta :

Sydney1727 Sydney1727
  • 02-12-2020

Answer:

$147 dollars

Step-by-step explanation:

if there are 12 students going and it's 36.75 for 3 students. 12 divided by 4 is 3 so you need to multiply the amount of money you have by 4 hope that helped ^^

Answer Link

Otras preguntas

A gardener has 10 pounds of soil. He used 5 eighths of the soil for his garden. How many pounds of soil did he use for his garden? How many pounds did he have l
Create a math problem using 1/4 divided by 2 draw a picture . then solve and check.​
Which equation matches the function shown in the graph? 3-Y 2- 1- 0- B. -E O A. y = 3 sin(x) O C. 27T y = 2 sin (2x) + 1 y = 3 sin (2x) OD. y = 2 sin (x) + 1 3π
the king has the “mandate of heaven”
I need help ASAP please! I'm taking an assessment and I'm having trouble with a couple questions :c (WHY IS HIGHSCHOOL GEOMETRY SO HARD RAHHH).
What is the common ratio of the sequence? 1,4,16,64
PLEASE HELP Use the image of the rectangular prism to find the surface area. Round your answer to the nearest hundredth.​
Which of the 5 key concepts of sociology apply to Symbolic Interactionism? a) Structure, function, equilibrium, order, stability b) Conflict, power, inequality,
Why was Muhammad afraid to tell people that an angel had spoken to him
Create a math problem using 1/4 divided by 2 draw a picture . then solve and check.​