giarinkus giarinkus
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

if you can buy 3 loaves of bread for $5 how many loaves can you buy for $12

Respuesta :

emilycox148
emilycox148 emilycox148
  • 01-12-2020

Answer:

You can buy 6 because it cost 2.50 for 1 loaf

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is a40 for the arithmetic sequence presented in the table below? n 8 12 an 60 48 Hint: an = a1 + d(n − 1), where a1 is the first term and d is the common d
which materials typically make up the a horizon in soil?
which sentence is punctuated correctly? blue streak was determined to win; however, another horse was hot on his tail. blue streak was determined to win, howeve
what is the formula of the compound between calcium and sulfur that has the percent composition 55.6% calcium and 44.4% sulfur
how did islam influence europe beginning around the 15th century? a. invasions by the islamic ottoman empire destroyed the byzantine empire. b. muslim merchants
randomly draw a card from a deck of 52 cards. find the probability of drawing a diamond card.
which statement below considers how the environment affects health? A Ned is the most popular boy in school B Ned's mom is an addict,but he manages to atay in s
which complex number has a distance of √17 from the origin on the complex plane?a. 2 15ib. 17 ic. 20 - 3id. 4 - i
How does the strong nuclear force compare with the electrostatic force in the nucleus of an atom? A. The strong nuclear force is stronger and is only attractive
what is the percent by mass of carbon10 hydrogen 14 nitrogen 2