Samie0131
Samie0131 Samie0131
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

I need help with this question pls

I need help with this question pls class=

Respuesta :

201107032
201107032 201107032
  • 01-12-2020

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

yes it is because if 6ounces is $2.10 and the more ounces you add the higher the cost

btw just copy/paste :P

Answer Link

Otras preguntas

Shylah is picking out a rectangular aquarium for her new fish. The height of aquarium A is half the height of aquarium B. The length of aquarium B is twice the
train traveling at 60 mph enters a tunnel that is 5 miles long. The train is one mile long. How many minutes does it take for the whole train to pass through th
evaluate and simplify 2/3a - 1/8b + 1/6a​
what is the total of 4(n+7) ?
evaluate and simplify 2/3a - 1/8b + 1/6a​
What are rational numbers and irrational numbers? please use simple language.
15. A sheet of paper measured 30cm by 20cm. A strip 4cm wide is cut from it all around. Find the area of the remaining sheet. ​
Data collected for a non-invasive test gives 20% false positive and 5% false negative. Further, the data shows that 1 out of 10,000 people have the disease the
Consider two accounts, which both have an initial deposit of $5,000 at 2.5% interest for 11 years. Find the difference in the total amounts of the accounts when
Hari wants to buy a cricket bat of the cost Rs. 728.75 and a pair of gloves of the cost Rs. 837.65. Find the total amount he needs.​