Candyblast9 Candyblast9
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Reagan found chips for sale at two stores. At Store A, the chips were 6 bags for $4. At store B, the chips were $6 for 4 bags. Reagan said the unit rate was 1:1.5. Which store did she find the unit rate for
PLEASE SOLVE
WILL GIVE BRANLIEST

Respuesta :

ovasquez40
ovasquez40 ovasquez40
  • 01-12-2020

Answer:

Store B

Step-by-step explanation:

Please mark brainliest.

Answer Link

Otras preguntas

what are the three main features of a eukaryotic cell?
Choose all that apply. Linguists agree the ability to speak a language sets humans apart from other animals because we can: ______. use grammar have rules for
What's the slope of y= -2x +9
Jane buys an apple for 0.75 and pays with a 5.00 bill. How much change will she get
During the budget crisis in California, RCC was forced to cut 216 sections of classes for the Fall 2011 term. This was a 15% cut.
Why did the pilgrim choose the name Plymouth for their colony
10,119 in word form for math
Anthony was asked to give the coordinates of a point located in quadrant III. He gave the order pair (4,-10). Which statement best describes the error that Anth
what is ten times as much as 0.09
how does the falcon symbolized the central values of the story