kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

Sudarshan bails a certain quantity of "First Grade" petrol, to be stored safely till the end of March 2011. Raghman, without the consent of Sudarshan mixes the
Linda buys a plastic crab for 1 penny. Ian buys a dolphin bookmark for 2 dimes. How much money do they spend in all?
A ______ is a based off of my opinion.
What is the exponential function rule for the following points: x f(x) 1 8 2 32 3 128 4 512 f(x) = 2(4)^x f(x) = 4(2)^x f(x) = 4(x)^2
Around the world, the longer girls stay in school, the fewer children they typically have over their lifetime. A. True B. False
Which country is a 100% Mulsim nation? A. Israel B. Egypt C. Turkey D. Saudi Arabia
Interest Help Please On January 2, 2007, $2,000 is placed in an investment that will pay interest of 7% per year compounded continuously. What will be the inves
Need help! I will give brainly to who gets it right. Which is the best hypothesis for the scientific question “How does light intensity affect the rate of phot
ANSWER NOW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I CAN NOT HANDLE THIS QUESTION ANY LONGER!!!!
Please help will give brainliest