srvkywysf6 srvkywysf6
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Teresa went to a bakery to buy bagels. Each bagel at the bakery was the same price. Teresa paid $5.00 for 4 bagels.

Respuesta :

Lucccyyyy
Lucccyyyy Lucccyyyy
  • 01-12-2020

Answer:$1.25 per bagel

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

Julio believes that the quotient of 6 ÷ 1/2 = 3 = 3. Explain Julio’s error and tell how to find the correct answer.
What is a medium? A. someone who communicates well with others B. a way to present information C. something not too hard or too easy D. a clothing size
Ideas and Concepts: (explain each) help plz 1) Karma 2) Dharma: 3) Reincarnation 4) Ahimsa
in which quadrant does the point (-25 , 22) lie?
A 26-foot ladder is placed against a house and reaches the 24-foot roof. If you want to find the distance between the base of the ladder and the base of the hou
Is there social harmony in your society? why? ​
Please answer this for me, I am lost.
Adult tickets for the school musical sold for $3.50 and student tickets sold for $2.50. On a given night, 321 tickets were sold for $937.50. How many of each ki
Kevin is taking a two-part test in social studies Part 1 is multiple choice and worth 60 points. Part 2 is an essay portion and worth 40 points. He must earn
The table shows the number of adults, teens, and children under 13 who visited the local petting zoo one week. How many children under 13 visited the petting zo