rylandowdy
rylandowdy rylandowdy
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

The price of apples is $3.60 for 3 pounds. Write the price as a unit rate.

The price of apples is 360 for 3 pounds Write the price as a unit rate class=

Respuesta :

lfbsdjvhzkds lfbsdjvhzkds
  • 01-12-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link
naszearking naszearking
  • 24-05-2022

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

2. RELATING EVENTS In recent years San Francisco, which is a hub of the high-tech industry, has had the highest median rent prices in the United States. Use the
The area of a square is 36. A rectangle whose length is 1 more than twice its width has the same area. What are the dimensions of the rectangle?
Determine what value(s) for the variable would make each algebraic equation a true number sentence. �2 = 81 is true for ____________________. 6� = 3� + 2� + � i
write an explicit and recursive formula for the sequence -4, -6, -8, 10
Genghis Khan was a fierce warrior and also a wise leader. What did he offer nomadic tribes in exchange for their loyalty?
informal letter to my friend about my holiday on a cruise ship ..(180-200 words)​
What is the equation of the line that passes through the point (2, -4) and has a slope of 2
How can Ann successfully inform patients of the financial responsibilities they face as a result of third-party requirements?
what is the value of k
What can you say about the triangle in this diagram? What convinces you that you can make this claim? What assumptions, if any, are you making about the other f