6941 6941
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

I could buy one season ticket that would let me travel for all 45 weeks.
It would cost £630

How much is that per week?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

per week-14

Step-by-step explanation:

£630÷45

45×10=450

45×2=90

45×2=90

so 630÷45=10+2+2=14

Answer Link

Otras preguntas

What was so important about the battle of bunker hill?
wha'z y'all favo songg
plzzzzzzzzz hellllp mee plz i give the crown and 20 points
PLS HELP I WILL GIVE BRAINLIST WHO ANSWER FIRST AND RIGHT!! Which fits best in the empty box above? A Many teens already have some adult responsibilities. B s
Need more riddles plez if better you will git brainles
A package of 6 pairs of insulated gloves costs $31.74. What is the unit price of the pairs of gloves? The unit price is $ per pair of gloves.
Question 3(Multiple Choice Worth 1 points) (04.07 MC) Listen and choose the option with the correct price. 8.300 9.300 9.200 8.200
which list shows the area ordered from greatest to least​
Which statement best describes Germany's overall military strategy at the beginning of World War 1?
help please asap i will give brainlist