jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

What issue were the Virginia and New Jersey Plans attempting to resolve?
Sarah saving account balance changed by $34 one week and by negative $67 next week which amount represents the greatest change
Which is an accurate description of the processes used to turn the DNA code of a gene into a protein?
Who helps the offender is helped through the case and is charged with protecting the rights of the offender?
.what is 780,000 = 78 renamed
4 divided by 1/2 equals what
which is greater 4.4 or 4.044
Is 500 is 10 times as much as 50 correct
The first thing to do when summarizing an article is to ________
What numbers multiply to get 720