Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 03-10-2016
5.99 ÷13 =0.46
the unit rate is about 0.46 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

The supreme court decision in buckley vs valeo was significant because it
Aislinn wonders if the attack on new york on september 11, 2001 will impact the career goals of individuals who were adolescents at the time of the attack. this
Express using algebra. A teacher handed out m notebooks which came in packs with c notebooks in each pack. How many packs were there?
(tco 3) immediately prior to bleeding kansas, what kind of government had been established in the kansas-nebraska territory?
What is the common ratio of the geometric sequence below? 70, 7, 0.7, 00.7, 0.007, ... A. 10 B. 7 C. 0.1 D. 0.01
The expression sqrt(-18x^3y^4), where x and y both are greater than zero, is equivalent to
Which of émile durkheim's types of social solidarity characterized premodern life?
The strategy had poor results after interest rates and inflation rose rapidly in most of its south american markets, demonstrating the influence of the _____ on
Which of the following most likely functions as the rising action in a story? I couldn't remember why I had come into the room in the first place. It would b
Why are the trends and exceptions to the trends in ionization energy observed? Check all that apply. Ionization energy tends to increase down a group because t