jayjpriest jayjpriest
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

$46 for 5 toys

$ / toy

Respuesta :

iliveformemes iliveformemes
  • 03-11-2020
It’s $9.2 for each toy
Answer Link
horses96
horses96 horses96
  • 03-11-2020

Answer:

$9.20 for 1 toy

Step-by-step explanation:

If it's $46 for 5 toys, we can divide both $46 and 5 to get $9.20 for 1 toy.

Answer Link

Otras preguntas

10 Escribe sintagmas nominales compuestos por determinante y núcleo.
courtesy carpet clensing charges $80.00 plus .10 per sq. foot to clean carpet. jacks carpet cleaning charges 30.00 plus .18 per sq. ft. find the number of sq. f
Earths rocks change from one type to another over time die to various earth processes A- igneous rock B- cementation C- metamorphic rock D- rock cycle
Raul has 6 shoeboxes on his bookshelf. If he has 9 toy robots in each shoebox, how many toy robots does Raul have? A. 63 B. 54 C. 36 D. 15 < Back Clear Answe
What does the president have unlimited power to do? what is one exception?
Place the four American Space Programs in the order in which they appeared
What type of government has one person who holds all the power?
Can an object with acceleration of zero be in motion?
Why is 16 the answer to 10. x / 2 - 5 = 3? I need an answer today.
Solve for the value of s.