kathykatende kathykatende
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

At the store, 10 ounces of candy cost $3.20. How many ounces can you get for $1?

Respuesta :

hannahboothman hannahboothman
  • 03-11-2020

Answer:

3.125 ounces

Step-by-step explanation:

10/3.20=3.125

Answer Link

Otras preguntas

Select a scene from any film with at least two characters in the scene, Re-tell the scene from each person's perspective. Please help!!!!!!!
Please Show WorkNeed Help​
given that -6,-6 is on the graph of f x find the corresponding point for the function f(3/4x)
Jarden Company has credit sales of $3,600,000 for year 2017. On December 31, 2017, the company’s Allowance for Doubtful Accounts has an unadjusted credit balanc
Helppppp thank you!!!
Find conditions on the slope of a line through (9, 4) such that the x-intercept is negative and the slope is greater than its y-intercept. 2/5 < m < 4/9 m
If a project has a cost of $10,000, expected net cash flows of $1500 a year for 12 years and you use a discount rate of 6%, 1. What is the following: a. Payback
Aaron Corporation, which has only one product, has provided the following data concerning its most recent month of operations: Selling price $90 Units in begi
Michael records the height of 1000 people. This data is a normal distribution and the sample mean was 0.75. Identify the margin of error for this data set.
Match each expression with its greatest common factor. 4a + 8 2a2 + 8a 12a2 − 8a 4 − 6a Greatest Common Factor Expression 4 : 2 : 2a : 4a :