KylerBetz KylerBetz
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

An item costs $0.11 per ounce. If the total cost of the item is $8.80, how many
ounces are in the item?

Respuesta :

debanks
debanks debanks
  • 03-11-2020

Answer:

88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

the number n can be expressed as the product of four prime numbers, exactly three of which are the same. how many different positive divisors does n have, inclu
A triangle is 20 in tall and 5 in wide. If it is reduced to a width of I in then how tall will it be? ​
one should not boast for his success ( one’s success)
Free P0ints! Happy New Year! Just type something to redeem 50 points!
1.) (-4,-3); m=2/3 given point, then graph a line with the given slope
one should not boast for his success ( one’s success)
The function f(x)=√x is shown on the graph. -5-4-3-2 Mark this and return -5 3 N T 23 6 2 4 5 Which statement is correct? The range of the graph is all real num
Free P0ints! Happy New Year! Just type something to redeem 50 points!
A Streetcar Named Desire thesis essay
12. The distance from the point p(3,4) to the line L with equation: 3x + 4y = 5 is A. 6 units B. 7units C. 4 units D. 5 units of the​