lele55
lele55
01-10-2016
Mathematics
contestada
If 32 oz are $6 how much would 1oz cost
Respuesta :
Neuron
Neuron
01-10-2016
If you would like to know how much 1 oz costs, you can calculate this using the following steps:
32 oz ... $6
1 oz ... $x = ?
32 * x = 6 * 1
32 * x = 6
x = 6 / 32
x = $0.1875
The correct result would be $0.1875.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 22+ )
Otras preguntas
Which is the reflection line for the transformation shown? x-axis y-axis x = -2 y = -2
Write and evaluate the definite integral that represents the area of the surface generated by revolving the curve on the indicated interval about the x-axis. y
Sofia makes and sells stuffed toys. She uses special fabric to cover a foam cube to make a letter block. How much fabric did Sofia use to make this block?
Read the passage. Little Adriana had lost her doll somewhere upstairs. Turning on the lights, the babysitter looked under the bed and behind the toybox but coul
write y=3x-5 in function notation
The philosophy of producing a high-quality product or service and achieving quality in every aspect of the business and its relationship with the customer, with
For an experiment, Sarah must write a description of herself every hour. After the first hour, Sarah is at school and she writes, "I am a student." An hour late
I'm only a few streets away. I'll be there in two seconds! * What type of figurative language is that? a. hyprebole b. personification c. metaphor d. idiom
Question 1 (5 points) What is the best definition for "evolution"? the way something develops or passes from one stage to the next the sun's radioactive rays a
Ian has a list of 3 visit on a road trip with some friends . He needs to finalize the plans for the trip . How many different orders can he plan to visit the ci