pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

A chemist prepares a solution of silver nitrate by measuring out of silver nitrate into a volumetric flask and filling the flask to the mark with water. calcula
Suppose △JMN≅△KQR . Which congruency statements are true? Select each correct answer. NJ¯¯¯¯¯≅KQ¯¯¯¯¯¯ ∠M≅∠Q ∠N≅∠M QK¯¯¯¯¯¯≅MJ¯¯¯¯¯¯ ∠R≅∠K MN¯¯¯¯¯¯¯≅QR¯¯¯¯¯
if an acid spills on the desk, first notify the teacher, then clean up by a) neutralize with a bass and then wipe it up b) leave it to evaporate
what happens to the brain when addicted to drugs
need help ASAP please I am stuck!
why is it important for the federal government to enforce civil rights protections in the individual states? A. citizens are only legally entitled to equal prot
Question partpointssubmissions usedthe base of a circular fence with radius 10 m is given by x = 10 cos(t), y = 10 sin(t). the height of the fence at position (
Most of the earth's surface land is required to produce enough food for the population. True False
Name a metal which is yellow in color ??
why should congress control foreign and interstate trade and not the individual states?