willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 65+ )
Otras preguntas
The Scopes Trial was about: a. Freedom of the press b. Teaching evolution in school c. Prayer in school
What's a Protective tariff?
If you visit the National Mall, where are you? a. Minneapolis, Minn. b. New York City, N.Y. c. Washington, D.C.
How many people were living in the United States of America on July 4, 1776? 2.5 million 9 million 15 million 30 million
The oldest rock in the world, the Granitic Gneiss, was found in what state?
d = √[( x₂ - x₁) + (y₂ - y₁)] Midpoint Formula Slope Form Distance Formula Quadratic Formula
Individuals who are approximately the same age and are linked by common interests, including friends, classmates, and the 'kids in the neighborhood,' are most
Name the singer/songwriter of “On the 4th of July.”
Which poem-turned-song, written by Katharine Lee Bates, was originally called “Pikes Peak” and describes our country’s natural splendor and the patriotism of i
Which geological features did Sally Ride observe from orbit?