ashley146 ashley146
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

Pine Bluff Middle School is having its annual Spring Fling dance which will cost $400 the students transfer report that the dance fund has $75 left

Respuesta :

AlbertsStuff
AlbertsStuff AlbertsStuff
  • 01-10-2016
Okay, so first you know that they have $400, but now they have $75 left, so first you would subtract 400 - 75, then you should get 325. So in total they spent $325.

Hoped this helped. :)
Answer Link

Otras preguntas

A 3-gallon bucket of paint costs $98.52 what is the price per quart?
If the “exact” terms of the listing agreement are met, the listing broker is entitled to a commission, even if the:
how do whales differ from fish​
what is the author's purpose in common sense
Is 22/7 - 2/3 divided by 2 half the value of 22/7 -2/3
Many people living in North and South America today speak European languages. Spanish is spoken in places such as Mexico, Colombia, and Venezuela, and Portugues
what is the quotient when root 1500 is divided by 2 root 15
gdzie chce mieszkać argumenty plis ratuje pasek :(
What is the first step to take to help reduce pollution? A. Donate money to an organization that works to fight water and air pollution. B. Gain information abo
Simplify the expression below -3(10x + 4y) + 6(6x − 2y)