preciouslaary
preciouslaary preciouslaary
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

15 oranges cost Gh¢10.00 find
the
cost of
22 oranges.​

Respuesta :

hayleybear1980
hayleybear1980 hayleybear1980
  • 01-11-2020

Answer:

$33

Step-by-step explanation:

first you need to find out how much each orange cost so divide 15÷10=1.5

then multiply 1.5×22 to get the answer

Answer Link

Otras preguntas

Which was a famous reformation portrait painter?
How did the domino theory influence the United States' role in the Vietnam War? Vietnamization.A) became the new U.S. foreign policy. B) The United States adop
________________ is a technique in which an image is transferred by forcing ink through fine mesh or silk. a. Lithography c. Typography b. Serigraphy d. Sans-se
How is christianity related to judaism¨?
Bonnie and some friends went to an amusement park. They bought rve of thesame lunches and 3 desserts and spent a total of $60.25 on the food. Eachdessert costs
A quarter is one fourth of a dollarHugo has 24 quarters how much does he have show your work
In which one of the following pairs of angles are the angles always equal to each other
PLEASE HELP ME Write a fictional story illustrating the future effects of global climate change?
Which of the following was a belief held by Progressive reformers
All of the following are characteristics of good leaders EXCEPT: