azubilaf
azubilaf
01-11-2020
Mathematics
contestada
Evaluate:Log2(1/16)
Respuesta :
naenaecvsh
naenaecvsh
01-11-2020
Answer:
-4 i think
Step-by-step explanation:-4 i think
Answer Link
jerry0920
jerry0920
01-11-2020
The answer is -4 hope this helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 95+ )
Otras preguntas
4 tons of sawdust cost $7,520.00. What is the price per pound?
Who were the first settlers in Winnipeg and why did they settle there?(u can get the answer from google but kinda change it pls i really need this
Examine the Graph. Select each interval
The distance between New York and Philadelphia by railroad is 90 miles; the distance between them by river and ocean is 240 miles. What fraction of the second d
1. Imagine Binya lost her beautiful umbrella and is so desperate thinking about it. That night, she decides to pen down her feelings in her diary. Prepare the d
write the following using index notation 9 x 7 x 9 x 9 x 7 x 9
PLEASE HELP!!! Question 22 2 pts A helicopter is taking off from the roof of a 47 foot tall building at a rate of 72 feet per second. How far off the ground wou
Choose the word most similar in meaning to - soddensaturatedincompleteworthlessrudimentary
The ancient kingdom of Ghana was NOT O involved in the important gold-salt trade. O in eastern Africa. O converted to Islam. rich in gold.
Can someone help me with this fast please? Thank You