adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

Matt kinsler is a capitalist who owns a large candy manufacturing company. as such, matt is a:
Please help me question below
Where does a point of sale transaction take place? A. In a window display B. At a bank C. At a cash register D. In a dressing room
Completar Following the pattern, write out the missing numbers in Spanish. 1. 50, 150, 250 ... 1.050 2. 5.000, 20.000, 35.000 ... 95.000 3. 100.000, 200.000, 30
How is breaking apart the problem 16x34 like solving four simpler problems?
Which variable would be most useful in making long-term road and infrastructure plans? A. Age structure B. Birthrate C. Growth rate D. Death rate
How does the MLA style of citation work?
(5y - 1) + (-2y + 4)
sweet T noticed the ratio of long boards to short boards was 1:4. if there were 35 surfboards at the beach, how many were short boards?
Ekman called some ________ "gymnasts of the mind," because they were surprisingly sensitive to detecting microexpressions.