steresiakimani
steresiakimani steresiakimani
  • 13-10-2020
  • Mathematics
contestada

Music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

ShaliaMckay18
ShaliaMckay18 ShaliaMckay18
  • 13-10-2020

Answer:

$120

Step-by-step explanation:

20*6=120

Answer Link
HurricaneTide
HurricaneTide HurricaneTide
  • 13-10-2020

Answer:

$120

Step-by-step explanation:

If lessons cost $20 per week, multiply the cost ($20) by the amount of weeks (6);

20*6= 120

Answer Link

Otras preguntas

Simplify each problem and express the answer in scientific notation. 1) (2.3 x 10") + (4.16 x 10' 2) (9.4 x 10^)+(3.8 x 10 ) Answer: Answer: 3) (6.07 x 10 ) - (
heat and pressure deep beneath earths surface can change any rock into what?
x-4=2(y-3) in slope intercept form?
Confessions of a voter fraud: I was a master at fixing mail-in ballots By Jon Levine August 29, 2020 | NY Post what has this operative been doing for decades?
The Arab nations accepted Israel as an independent state immediately. True or false
Which factor led to the rise of most Mesopotamia empires?
If f(x)=x^(2)+3x-2, find f(-2)
The Daisy Company had net credit sales of $830,000 for the year. Cash sales for the year were $1,170,000. Its receivables at the beginning of the year were $45,
Is it true or false that Science is a rigorous process, but is not subject to intense scrutiny by others
The American Revolution officially ended after the Battle of Yorktown. when the British left Savannah. after the British fled to Florida. when the Treaty of Par