Seudónimo Seudónimo
  • 12-10-2020
  • Mathematics
contestada

IF THE COST OF 1 KG APPLES IS ₹60.50. FIND THE COST OF 5.5 KG APPLES.​

Respuesta :

anitaupadhyaybmc
anitaupadhyaybmc anitaupadhyaybmc
  • 12-10-2020

Answer:

332.75

60.50 × 5.5= 332.75 rupees

Step-by-step explanation:

Hope this helps you

Do mark me as brainliest

Answer Link

Otras preguntas

Conjuga el verbo 'hablar' correctamente en esta oración. Si yo estuviera en Espa?a, yo a0 espa?ol.
One jet is flying east at 880 km/h,and another is traveling north at 880 km/h.Do they have the same velocity?the same speed?Explain
Partition of the Indian subcontinent was an attempt to _____. stop conflict between Hindus and Muslims control excessive spending by the Mughal emperor Shah Jah
It takes 12 minutes to fill an entire bathtub using both the cold and hot water. If just the cold water is used, it takes 18 minutes to fill the bathtub. How lo
The table lists the number of items that 5 shops sold on a particular day. What is the mean absolute deviation of this data set? A. 3.2 B. 4 C. 6.4 D. 9 E.
my question is what is -2 × +5
What was mao zendongs 1966 program to rid China of anti-communist influences called
What is this in an algebraic equation? 40 POINTS!
can someone please help me answer this question?
Bianca is building a lightning rod to safely conduct lightning strikes away from a building. She should choose a material with high ____________. (Luster, Ele